Povídání nejen o počítačích a soužití s nimi. Tipy a postupy. Jak to vlastně funguje.

Následný servis: Montáží to nekončí

Při výběru dodavatele pro montáž a instalaci IT systémů (počítačové sítě, kamery, zabezpečovací technika) je jedna věc jistá - chcete, aby vše fungovalo hladce. Ale co se stane, až se nový hardware dostane do provozu? Mnoho dodavatelů dokončí montáž a po uvedení do provozu od všeho dají ruce pryč a již nekomunikují. Při problémech vás v tom prostě nechají. Já věřím, že práce nekončí montáží, a svým zákazníkům poskytuji komplexní servis a podporu, abych zajistili, že všechno bude fungovat tak, jak má.

Levné switche ve Firmách: Úspora peněz, ale také problémy

Součástí každé firemní infrastruktury jsou síťové přepínače, známé také jako switche. Jsou zodpovědné za správné přepínání datového provozu a mají významný vliv na celkový výkon a spolehlivost celé sítě. Výběr správného switche může být klíčový pro úspěšný chod firmy. Ačkoli nákup levných switchů se může zdát jako možnost pro úsporu peněz, často s sebou přináší řadu potíží, které si dnes rozebereme.

Microsoft Office zdarma

Microsoft Office jsou jedním z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších balíků kancelářských aplikací na světě. Od svého uvedení na trh před mnoha lety se staly nepostradatelným nástrojem pro nejen v zaměstnání, ale i pro studenty a domácnosti. Nevýhodou je však jejich cena. Co když vám ale řeknu, že plnohodnotné MS Office můžete používat zcela zdarma? Lze to v jejich online verzi se všemi funkcemi.

Filtrujeme webové stránky aneb URL filtering na Mikrotiku

Po internetu brouzdáme všichni a pro většinu z nás na tom dokonce závisí naše práce. Denně vyhledáváme informace, provádíme rešerše, komunikujeme mezi sebou a sledujeme videa. Jenže internet není bezpečným místem a je jen otázkou času, kdy se členové naší rodiny, studenti nebo naši zaměstnanci dostanou na pochybné stránky. S pomocí funkce filtrování URL adres (odkazů na webové stránky) můžeme tyto hrozby minimalizovat a udržovat tak uživatele na své straně v bezpečí.

Základní parametry IP kamer a jak se v nich vyznat

V tomto článku bych chtěl shrnout základní parametry a vlastnosti kamer. Kamery totiž zná každý a vídáme je dnes skoro na každém kroku. Ale vývoj, jaký ušly za poslední roky je tak rychlý, že mnoho lidí již ani netuší, jaké jsou v roce 2022 možnosti. Pojďme si představit základní vlastnosti kamer. Vycházet budu pouze z IP kamer především od výrobce Hikvision. - Provedení kamer - Rozlišení - Objektiv - DWR - IR přísvit - AcuSence - ColorVu - DarkFighter - LiveGuard

Mikrotik - L2TP VPN mezi pobočkou a centrálou

Dnes se budu věnovat nastavení L2TP VPN z pobočky, která není na statické veřejné IP adrese. Jde tedy o nějakou menší kancelář, která potřebuje přistupovat do sítě na centrále, kde je router s funkcí VPN koncentrátoru na své vlastní pevné veřejné IP adrese. Pak tu máme tedy nějakou vzdálenou pobočku, odloučené pracoviště nebo detašované pracoviště. Zde máme taky router, který nemusí mít pevnou veřejnou IP adresu. VPN bude vytočena mezi routery. Do tunelu budeme posílat jen komunikaci, kterou potřebujeme dostat na centrálu. Ostatní komunikace do internetu půjde napřímo. Na klientských zařízeních nic nastavovat nebudeme, o vše se postará router Mikrotik ve funkci L2TP klienta.

Mikrotik - konfigurační tipy, díl 2.

Výhodami Mikrotiku jsou jeho široké možnosti nastavení, množství funkcí a jednotný operační systém napříč celým portfoliem (myšleno RouterBoard a RouterOS). Jeho přednosti mohou být zároveň i jeho slabinou. Hlavně pro nezkušené uživatele, kteří často tápou ve všech těch možnostech a terminologii.  Co nás čeká: * NTP, synchronizace času * Bridge - z routeru switch * DHCP, server i klient * Wi-Fi * Vypnutí nepotřebných služeb, bezpečnost * Zapnutí statistických grafů * Nastavení emailu pro odesílání emailových notifikací
Subscribe to Počítače a IT