Vypínání monitoru Samsung S24F350

Nedávno jsem u zákazníka narazil na problém s monitorem. Jednalo se o stolní počítač s dvěma monitory. Starší Benq a nový Samsung S24F350 (24" LED monitor). Zákazník měl nastavené uspávání monitorů po 10 minutách, všechny ostatní úsporné funkce byly vypnuté. Přesto po delší době nečinnosti se po "šťouchnutí" do myši probudil jen ten starší Benq a na Samsungu zůstala černá obrazovka, přestože modrá kontrolka stále svítila. Předpokládali jsme zprvu vadu monitoru. Ale pak zákazník přišel na to, že jej lze znovu zapnout tlačítkem na zadní straně monitoru.

Při diagnostice na místě jsem narazil na to, že Samsung má pravděpodobně v defaultu nastavenou úspornou funkci, kdy se po nastavené době 3 hodin zcela vypne, nejen uspí. A je potřeba jej ručně zapnout tlačítkem na zadní straně. Tlačítko je navíc umístěné dost nešikovně a není zrovna ideálně dostupné. Další, co člověka zmate je obrácená funkce modré LED kontrolky. Kdysi bývalo zvykem, že svítila, pokud byl monitor zapnutý. Zde je to obráceně. Modrá kontrolka svítí při vypnutém monitoru. Indikuje tak asi to, že je vypnutý, ale na napájení. Po zapnutí monitoru kontrolka zhasne.

Úprava nastavení chování monitoru

Na zadním panelu je jedno jediné tlačítko. Není to vlastně jen tlačítko, ale joystick. Do stran se pohybujete v menu a zmáčknutí slouží jako OK.

Na následujících obrázcích je znázorněno, jak vypnout časovač vypnutí monitoru, jak přehodit funkci modré kontrolky a natvrdo nastavit vstup z grafické karty. Po těchto nastaveních je zákazník spokojen a vše funguje, jak má.

Vypnutí úsporné funkce
Vypínání monitoru Samsung S24F350

Přehození funkce modré kontrolky, aby svítila při zapnutém monitoru
Vypínání monitoru Samsung S24F350


Nastavení vstupu z grafické karty napevno
Vypínání monitoru Samsung S24F350

 

>> Líbil se Vám článek? Ohodnoťte mě <<

 

Kategorie