Microsoft Office zdarma

Microsoft Office jsou jedním z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších balíků kancelářských aplikací na světě. Od svého uvedení na trh před mnoha lety se staly nepostradatelným nástrojem nejen v zaměstnání, ale i pro studenty a domácnosti. Ačkoli existují i jiné alternativy, Microsoft Office jsou pro mnoho lidí nepostradatelné. Obsahují množství aplikací, které pokrývají téměř všechny potřeby. Patří sem Microsoft Word pro tvorbu dokumentů, Microsoft Excel pro tabulkové výpočty, Microsoft PowerPoint pro prezentace, Microsoft Outlook pro správu e-mailů, kalendářů a mnoho dalších.

Nevýhodou je však jejich cena, která pro domácnosti začíná kolem 4 000 Kč a pro podnikatele 7 000 Kč za  jednoho uživatele (ceny k 07/2023). Variantou je pak používat Open Source varianty, které jsou zadarmo (LibreOffice, Open Office) nebo si pořídit takzvané druhotné licence MS Office někde na internetu.

Co když vám ale řeknu, že plnohodnotné MS Office můžete používat zcela zdarma? Lze to v jejich online verzi se všemi funkcemi. Stačí přejít na web www.office.com a přihlásit se. Pokud účet nemáte, tak se zdarma zaregistrujte.

MS Office

MS Office

Po úspěšném přihlášení uvidíte dashboard, kde si rovnou může vytvořit třeba nový Wordovský dokument.

MS Office

Pište text, jak jste zvyklí z desktopové verze aplikace. Je tu vše od velikosti písma, tučné, zarovnání do bloku, nadpisy, styly nebo třeba vložení obrázků a symbolů. Vytvořený dokument si můžete uložit v online úložišti. To má velikost 5 Gb a máte ho zdarma ke svému účtu. Pokud chce dokument stáhnout jako klasický soubor Word, klikněte na tlačítko "Soubor" a pokračujte dle obrázků níže, kde zvolíte "Stáhnout kopii".

MS Office

MS Office

MS Office

A takto máte uložený soubor u sebe na disku.

MS Office

Pokud naopak chcete otevřít soubor (označeno jako 1) nebo do online prostředí nahrát fyzický soubor  (označeno jako 2), postupujte opět dle obrázku níže.

MS Office

 

>> Líbil se Vám článek? Ohodnoťte mě <<

Kategorie