IT a bezpečnost bez starostí

Na co všechno jsem při brouzdání bezbřehého internetu narazil, co je zajímavé, co doporučuji a poradím i jak na to.

I laik může pochopit, jak jsou přenášena data po počítačových sítích

Co se děje, když usednete k počítači, spustíte si prohlížeč a zadáte do něj adresu třeba www.seznam.cz? Jak vypadá komunikace mezi Vaším počítačem a portálem Seznam.cz? Ne jedenkrát jsem někomu zkoušel vysvětlovat polopaticky, jak "funguje internet". Záměrně to dávám do uvozovek, protože to, jak funguje, je na hodně dlouhé vyprávění. Naše rozhovory se totiž zaměřovali konkrétně na to, jak probíhá datová komunikace. I když na internet jako celek by se taky nechalo pěkně pobavit.

Stránky zvyšující internetovou gramotnost

Tak si tak projíždím web, mejly a co je nového na Facebooku a ani mě už nepřekvapuje, jak jsou někteří lidé hloupí. Jak na všechno skočí, všemu věří, na všechno kliknou, všechno rozešlou dál a vůbec nepřemýšlí. Všichni ví, že internet je plný nástrah a přitom si většina na nic nedává pozor. Jenže to je špatně, že mě to už ani nepřekvapuje! Měl bych proti tomu začít bojovat?

Neklikejte na "To se mi líbí", obsah si zobrazíte jednoduše!

Taky vás štvou stránky na Facebooku, kde pro zobrazení fotek nebo videa, musíte kliknout na tlačítko Líbí se mi? Tím se přidáte ke stránce, akce se objeví i ve vašem profilu, uvidí to vaši přátelé a vy nakonec můžete shlédnou video, které je naprostá hovadina nebo dokonce úplně něco jiného, než bylo slíbeno? Vaši přátelé pak uvidí stránku na vaší zdi a buď ho budou taky chtít vidět, nebo naopak si řeknou, že ste jen další lama, co věří všemu a spíš si vás dají mezi skryté.

Facebook - podvodné stránky a spam, díl druhý

Už mě celkem začíná štvát přístup lidí k sociální síti Facebook. Nikomu nebráním, se přidat do jakékoli skupiny chce, ale proboha, aspoň tím nespamujte nás inteligentní lidi! Je mi záhadou, že takové množství lidí uvěří blábolům, které na Facebooku kolují, co pak nedokážete trochu přemýšlet a jen bezhlavě plníte, co Vám nějaká stránka řekne? Takže když si založím stránku s názvem "Skoč z okna", do popisu dám "Klikni na To se mi líbí a pak vyskoč z okna", uděláte to? Pomalu začínám věřit, že pár lidí by to fakt udělalo.

Tlačítko "Líbí se mi" spojuje internet

Facebook nyní umožňuje dát si na jakékoli stránky tlačítko Líbí se mi a Sdílet. Tím umožníte návštěvníkům, aby po přečtení článku jednoduše klikli na takové tlačítko, vyskočí okénko, zda skutečně odeslat na Facebook a pokud je daný návštěvník k Facebooku přihlášen, odešle se informace na jeho zeď.

Zaspamovaná WIKI

Už ani nevím, jak je to dlouho, co jsem jen tak na zkoušku nainstaloval na hostingu redakční systém mediaWIKI. Vše fungovalo a já to nějak hodil k ledu. Teďka asi po necelém roce se tam kouknu a nestačím se divit, celá WIKI je zaspamovaná nesmyslnými příspěvky

๑۩۞۩๑ Kdo si prohlíží tvůj profil ► STALKER CATCHER ◄ ๑۩۞۩๑

Takhle blbost se rozšířila neskutečně rychle a mně osobně chodí pořád pozvánky. No tak lidi neblbněte, nechovejte se jako stádo tupých ovcí. Zkuste trochu myslet. Jedná se o obyčejný spam a trik, jak nalákat lidi do skupiny, ne-li o hacknutí informací z profilu.

Subscribe to Internet